Prokázané účinky Manuky

Manukový med je nejvíce prozkoumaným medem na světě. A pro jeho unikátní vlastnosti  nadále výzkum pokračuje.  Státní zemědělská a potravinářská inspekce ČR prováděla analýzu manukového medu už v roce 2018 a potvrdila vysoký obsah Methylglyoxalu.

Methylglyoxal je markerová látka s antibakteriálními a antivirálními vlastnostmi. Vzniká jako meziprodukt při metabolismu či kvašení sacharidů a mléčné kyseliny. Díky jeho přítomnosti v manukovém medu setrvávají účinky peroxidu vodíku i po štěpení, kdy se peroxid vytratí.

Produkty z Manuky pomáhají proti infekcím, jsou prospěšné při hojení ran a popálenin, ulevují při spálení od slunce či pobodání hmyzem, léčí lupénku, exémy, bércové vředy, pleť přirozeně a optimálně hydratují.

Koncentrace Methylglyoxalu (MGO) je určující pro účinnost produktu. Zatímco produkty s nižším obsahem jsou vhodné spíše na posílení imunity a jako prevence, vyšší obsah zaručuje léčení a hojení.

Protože není možné dosáhnout absolutně stejného složení medu, je testovaná každá šarže. Sami Novozélanďané si kvalitu medu hlídají a certifikát uděluje UMF Honey Association na základě testů každé jednotlivé snůžce medu, při splnění přísných norem.

Translate